Jak pozbyć się blizn po trądziku

 

Blizny po trądziku, zwłaszcza na twarzy, to bardzo ważny problem dotyczący nie tylko nastolatków. Blizny potrądzikowe wypukłe dobrze poddają się systematycznej terapii.

Terapie należy rozpocząć dopiero po wyleczeniu trądziku. Polega ona na codziennym, systematycznym stosowaniu odpowiedniego preparatu. Najlepiej wybrać wyrób medyczny, oparty na substancjach których skuteczność i efektywność zbadano w wieloośrodkowych, kontrolowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych. Należą do nich polisilany zawarte w BLIZANIE. Skuteczność polisilanów potwierdzono w kilkudziesięciu badaniach klinicznych, a międzynarodowe gremia specjalistów uznają polisilany (silikony) jako najbardziej skuteczną i bezpieczną nieoperacyjną metodę zapobiegania i terapii blizn[1].  BLIZAN stosuje się dwa razy dziennie.  Terapię BLIZANEM kontynuujemy aż do momentu, wygładzenia się skóry, przywrócenia naturalnego kolorytu, minimalizacji albo całkowitego zaniku blizn potrądzikowych. Pierwsze efekty terapii pojawiają się już po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji a cały proces trwa zazwyczaj 3 -6 miesięcy.

BLIZAN jest bardzo wygodny. Po aplikacji wysycha tworząc niewidoczną bezwonną barierę sprzyjającą gojeniu i minimalizacji blizny po trądziku.  Uśmierza świąd oraz ogranicza zaczerwienienia.  Warto pamiętać o lekkim miejscowym masażu. BLIZAN jest bezzapachowy, wydajny i minimalizuje ryzyko pozostania widocznego nacięcia. Sprawia, że blizna staje się miękka i płaska. Na BLIZAN można stosować makijaż.

Pamiętajmy, aby chronić bliznę po trądziku przed słońcem, wysuszeniem, podrażnieniem.

 

Blizan jest preparatem o bardzo korzystnej cenie! Porównaj jego cenę do cen innych 100% żeli silikonowych w swojej aptece albo w aptekach internetowych.

BLIZAN jest skuteczny:

  • Formuła BLIZANU w 100% składa się z polisilanów (silikonów). A według badań naukowych 100%  żele silikonowe są najskuteczniejszą nieoperacyjną metodą zapobiegania i terapii blizn.
  • Skuteczny w terapii zarówno starych jak i nowych blizn.
  • Jest skuteczny u dorosłych i dzieci bez względu na wiek.

BLIZAN jest komfortowy:

  • jest przeźroczysty i bezzapachowy,
  • szybko wysycha, po wyschnięciu nie klei się
  • może być aplikowany pod makijaż,
  • aplikacja jest rutynowa: dwa razy dziennie,
  • jest wygodny do aplikacji, nawet w trudno dostępne miejsca.

BLIZAN jest bezpieczny:

  • BLIZAN jest hipoalergiczny.
  • Jak wykazują badania kliniczne preparaty silikonowe są dobrze tolerowane i rzadko powodują działania niepożądane.

[1] Updated Scar Management Practical Guidelines; Non-invasive and invasive measures, Monstrey S, Middelkoop E, Vranckx JJ, Bassetto F, Ziegler UE, Meaume S, Téot L, Journal of Plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery (2014) 67 1017-1025