BLIZNY POOPERACYJNE

 

Zwykle lekarze starają się ograniczyć rozmiar blizny operacyjnej oraz starannie ją zszyć, jednak nie mamy na to żadnego wpływu.  Mamy jednak ogromny wpływ na ostateczny wygląd blizny. Wszystko zależy od nas. Dlatego tak ważna jest właściwa terapia już w pierwszych dniach po operacji i odpowiednia terapia po usunięciu szwów, w tym stosowanie odpowiednich preparatów, maści na blizny pooperacyjne.

Terapię najlepiej rozpocząć w uzgodnieniu z lekarzem – zwykle około dwóch tygodni po zabiegu (operacji). Polega ona na codziennym, systematycznym stosowaniu maści na blizny pooperacyjne. Najlepiej wybrać wyrób medyczny, oparty na substancjach których skuteczność i efektywność zbadano w wieloośrodkowych, kontrolowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych. Należą do nich polisilany zawarte w BLIZANIE. Skuteczność polisilanów potwierdzono w kilkudziesięciu badaniach klinicznych, a międzynarodowe gremia specjalistów uznają polisilany (silikony) jako najbardziej skuteczną i bezpieczną nieoperacyjną metodę zapobiegania i terapii blizn[1].  BLIZAN stosuje się dwa razy dziennie.  Terapię BLIZANEM kontynuujemy aż do momentu, wygładzenia się skóry, przywrócenia naturalnego kolorytu, minimalizacji albo całkowitego zaniku blizn. Pierwsze efekty terapii pojawiają się już po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji a cały proces trwa zazwyczaj 3 -6 miesięcy.  W przypadku rozległych uszkodzeń skóry warto kontynuować terapię dłużej.

BLIZAN jest bardzo wygodny. Po aplikacji wysycha tworząc niewidoczną bezwonną barierę sprzyjającą gojeniu i minimalizacji blizny.  Uśmierza świąd oraz ogranicza zaczerwienienia BLIZAN jest bezzapachowy, wydajny i minimalizuje ryzyko pozostania widocznego nacięcia operacyjnego. Sprawia, że blizna staje się miękka i płaska.

Po około 14. dniach od operacji zaczynamy mobilizację blizny przez masowanie w trakcie aplikacji żelu. Celem tej czynności jest zapobieganie sklejania się i przerastania tkanek pod i wokoło blizny oraz lepsze ukrwienie. W tym celu należy nałożyć cienką warstwę żelu BLIZAN i uciskając ją palcem poruszać nią na około 1 cm w górę i w dół, masując kolistymi ruchami. W pierwszych dniach masaż może sprawiać dyskomfort, gdyż rana jest odrętwiała i lekko bolesna. Z każdym dniem powinno być lepiej.

Zalecamy stosowanie innowacyjnego żelu BLIZAN w wersji ROLL ON, który jest pierwszym na polskim rynku 100% preparatem silikonowym posiadającym aplikator do masażu.  Metalowa kulka masująca zapewnia on tylko masaż, ale także lekkie, przyjemne chłodzenie zmienionego miejsca. Masaż zwiększa skuteczność terapii, przyspiesza gojenie, poprawia ukrwienie i ułatwia prawidłowe ułożenie włókien kolagenowych.

 

Blizan jest preparatem o bardzo korzystnej cenie! Porównaj jego cenę do cen innych 100% żeli silikonowych w swojej aptece albo w aptekach internetowych.

BLIZAN jest skuteczny:

  • Formuła BLIZANU w 100% składa się z polisilanów (silikonów). A według badań naukowych 100% żele silikonowe są najskuteczniejszą nieoperacyjną metodą zapobiegania i terapii blizn.
  • Skuteczny w terapii zarówno starych jak i nowych blizn.
  • Jest skuteczny u dorosłych i dzieci bez względu na wiek.

BLIZAN jest komfortowy:

  • jest przeźroczysty i bezzapachowy,
  • szybko wysycha, po wyschnięciu nie klei się
  • może być aplikowany pod makijaż,
  • aplikacja jest rutynowa: dwa razy dziennie,
  • jest wygodny do aplikacji, nawet w trudno dostępne miejsca.

BLIZAN jest bezpieczny:

  • BLIZAN jest hipoalergiczny.
  • Jak wykazują badania kliniczne preparaty silikonowe są dobrze tolerowane i rzadko powodują działania niepożądane.

[1] Updated Scar Management Practical Guidelines; Non-invasive and invasive measures, Monstrey S, Middelkoop E, Vranckx JJ, Bassetto F, Ziegler UE, Meaume S, Téot L, Journal of Plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery (2014) 67 1017-1025