Blizny po urazach

 

Nie sposób uniknąć urazów.  Ale można z powodzeniem ograniczyć do minimum ryzyko pozostania widocznej blizny.  tym celu należy od pierwszych dni po odpadnięciu strupa zacząć aplikację skutecznego i bezpiecznego preparatu.

Terapię najlepiej rozpocząć zaraz po odpadnięciu strupa. Terapia polega na codziennym, systematycznym stosowaniu odpowiedniego preparatu. Najlepiej wybrać wyrób medyczny oparty na substancjach, których skuteczność i efektywność zbadano w wieloośrodkowych, kontrolowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych. Należą do nich polisilany zawarte w BLIZANIE. Ich skuteczność potwierdzono w kilkudziesięciu badaniach klinicznych, a międzynarodowe gremia specjalistów uznają polisilany (silikony) jako najbardziej skuteczną i bezpieczną nieoperacyjną metodę zapobiegania i terapii blizn[1].  BLIZAN stosuje się dwa razy dziennie, a terapię kontynuujemy aż do momentu wygładzenia się skóry, przywrócenia naturalnego kolorytu, minimalizacji albo całkowitego zaniku blizn. Pierwsze efekty leczenia pojawiają się już po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji, a cały proces trwa zazwyczaj 3-6 miesięcy.  W przypadku rozległych uszkodzeń skóry warto kontynuować terapię dłużej.

 

Po aplikacji żelu BLIZAN przez chwilę masujemy uszkodzoną skórę.  Celem tej czynności jest zapobieganie sklejania się i przerastania tkanek pod i wokoło blizny oraz lepsze ukrwienie. W tym celu należy aplikować żel BLIZAN cienką warstwą na bliznę i uciskając ją palcem, poruszać na około 1 cm w górę i w dół, wykonując koliste ruchy. W pierwszych dniach masaż może sprawia dyskomfort, gdyż rana jest odrętwiała i lekko bolesna. Z każdym dniem powinno być lepiej.

Zalecamy stosowanie żelu BLIZAN w wersji ROLL ON, który jest pierwszym na polskim rynku 100% preparatem silikonowym posiadającym aplikator do masażu.  Metalowa kulka masująca zapewnia nie tylko masaż, ale także lekkie, przyjemne chłodzenie zmienionego miejsca.  Masaż zwiększa skuteczność terapii, przyspiesza gojenie, poprawia ukrwienie i ułatwia prawidłowe ułożenie włókien kolagenowych.

Pamiętajmy, aby chronić bliznę przed słońcem, wysuszeniem, podrażnieniem. 

BLIZAN jest skuteczny:

  • Formuła BLIZANU w 100% składa się z polisilanów (silikonów). A według badań naukowych 100% żele silikonowe są najskuteczniejszą nieoperacyjną metodą zapobiegania i terapii blizn.
  • Skuteczny w terapii zarówno starych jak i nowych blizn.
  •  Jest skuteczny u dorosłych i dzieci bez względu na wiek.

BLIZAN jest komfortowy:

  • Formuła BLIZANU w 100%  składa się z polisilanów (silikonów). A według badań naukowych 100%  żele silikonowe są najskuteczniejszą nieoperacyjną metodą zapobiegania i terapii blizn.
  • Skuteczny w terapii zarówno starych jak i nowych blizn.
  • Jest skuteczny u dorosłych i dzieci bez względu na wiek.

BLIZAN jest bezpieczny:

  • BLIZAN jest hipoalergiczny.
  • Jak wykazują badania kliniczne preparaty silikonowe są dobrze tolerowane i rzadko powodują działania niepożądane.

Blizan jest preparatem o bardzo korzystnej cenie.  Porównaj jego cenę z innymi 100% żelami silikonowych w swojej aptece albo w aptekach internetowych.


    [1] Updated Scar Management Practical Guidelines; Non-invasive and invasive measures, Monstrey S, Middelkoop E, Vranckx JJ, Bassetto F, Ziegler UE, Meaume S, Téot L, Journal of Plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery (2014) 67 1017-1025