Blizny po oparzeniu

Blizny po oparzeniach to częsty rodzaj blizn, które mogą obejmować rozległe obszary ciała i wiązać się z poważnymi uszkodzeniami tkanki, znacząco wpływając na wygląd skóry.  Skóra po oparzeniach jest zwykle mocno wyschnięta, często spękana.

Terapię polega na codziennym, systematycznym stosowaniu odpowiedniego preparatu. Najlepiej wybrać wyrób medyczny, oparty na sprawdzonych substancjach których skuteczność i efektywność zbadano w wieloośrodkowych, kontrolowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych. Należą do nich polisilany zawarte w BLIZANIE. Skuteczność polisilanów potwierdzono w kilkudziesięciu badaniach klinicznych, a międzynarodowe gremia specjalistów uznają polisilany (silikony) jako najbardziej skuteczną i bezpieczną nieoperacyjną metodę zapobiegania i terapii blizn[1].  BLIZAN stosuje się dwa razy dziennie.  Terapię BLIZANEM kontynuujemy aż do momentu, wygładzenia się skóry, przywrócenia naturalnego kolorytu, minimalizacji albo całkowitego zaniku blizn. Pierwsze efekty terapii pojawiają się już po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji a cały proces trwa zazwyczaj 3 -6 miesięcy.  W przypadku rozległych uszkodzeń skóry warto kontynuować terapię dłużej

BLIZAN jest bardzo wygodny. Po aplikacji wysycha tworząc niewidoczną bezwonną barierę sprzyjającą gojeniu i minimalizacji blizny.  BLIZAN tworzy barierę, która sprzyja zatrzymaniu wilgoci w warstwie rogowej naskórka, co jest bardzo ważne w przypadku skóry po oparzeniu – wyschniętej, często spękanej.  BLIZAN, uśmierza świąd oraz ogranicza zaczerwienienia. BLIZAN jest bezzapachowy, wydajny i łatwy w aplikacji. Sprawia, że blizna staje się miękka i płaska.

Gdy miejsce oparzenia pokryje się już nową skórą można rozpocząć bardzo delikatne masowanie w trakcie aplikacji żelu. Celem tej czynności jest zapobieganie sklejania się i przerastania tkanek wokoło blizny oraz lepsze ukrwienie. W tym celu należy nałożyć cienką warstwę żelu BLIZAN i uciskając ją palcem poruszać nią na około 1 cm w górę i w dół, masując kolistymi ruchami. W pierwszych dniach masaż może sprawiać dyskomfort, gdyż rana jest odrętwiała i lekko bolesna. Z każdym dniem powinno być lepiej.

Zalecamy stosowanie żel BLIZAN w wersji ROLL ON, który jest pierwszym na polskim rynku 100# preparatem silikonowym posiadającym aplikator do masażu.  Metalowa kulka masująca zapewnia on tylko masaż, ale także lekkie, przyjemne chłodzenie miejsca po oparzeniu. Masaż zwiększa skuteczność terapii, przyspiesza gojenie, poprawia ukrwienie i ułatwia prawidłowe ułożenie włókien kolagenowych.

Pamiętajmy, aby chronić bliznę przed słońcem, wysuszeniem, podrażnieniem.

 

BLIZAN jest skuteczny:

 • Formuła BLIZANU w 100 % składa się z polisilanów (silikonów). A według badań naukowych 100 % żele silikonowe są najskuteczniejszą nieoperacyjną metodą zapobiegania i terapii blizn.
 • Skuteczny w terapii zarówno starych jak i nowych blizn.
 • Jest skuteczny u dorosłych i dzieci bez względu na wiek.

BLIZAN jest komfortowy:

 • jest przeźroczysty i bezzapachowy,
 • szybko wysycha, po wyschnięciu nie klei się
 • może być aplikowany pod makijaż,
 • aplikacja jest rutynowa: dwa razy dziennie,
 • jest wygodny do aplikacji, nawet w trudno dostępne miejsca.

BLIZAN jest bezpieczny:

 • BLIZAN jest hipoalergiczny.
 • Jak wykazują badania kliniczne preparaty silikonowe są dobrze tolerowane i rzadko powodują działania niepożądane.

Blizan jest preparatem o bardzo korzystnej cenie.  Porównaj jego cenę z innymi 100 % żelami silikonowych w swojej aptece albo w aptekach internetowych.


  [1] Updated Scar Management Practical Guidelines; Non-invasive and invasive measures, Monstrey S, Middelkoop E, Vranckx JJ, Bassetto F, Ziegler UE, Meaume S, Téot L, Journal of Plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery (2014) 67 1017-1025