BLIZNY PO „CESARCE” CZYLI CESARSKIM CIĘCIU

 

O ile zazwyczaj nie mamy wpływu na wybór lekarza przeprowadzającego cesarskie cięcie, o tyle na ostateczny wygląd blizny już tak. Wiele zależy od nas. Dlatego tak ważna jest właściwa terapia blizny po „cesarce” już w pierwszych dniach po operacji i odpowiednia terapia po usunięciu szwów.

Terapię najlepiej jest rozpocząć w uzgodnieniu z lekarzem zwykle ok. 2 tygodnie po cesarskim cięciu. Polega ona na codziennym, systematycznym stosowaniu odpowiedniego preparatu. Najlepiej wybrać wyrób medyczny oparty na sprawdzonych substancjach, których skuteczność i efektywność zbadano w wieloośrodkowych, kontrolowanych, podwójnie zaślepionych badaniach klinicznych. Należą do nich polisilany zawarte w BLIZANIE. Skuteczność polisilanów potwierdzono w ponad 20 badaniach klinicznych, a międzynarodowe gremia specjalistów uznają silikony (polisilany) za najbardziej skuteczną i bezpieczną nieoperacyjną metodę zapobiegania i terapii blizn[1].  BLIZAN stosuje się dwa razy dziennie.  Terapię BLIZANEM kontynuujemy aż do momentu wygładzenia skóry, przywrócenia naturalnego kolorytu, minimalizacji albo całkowitego zaniku blizny po „cesarce”. Pierwsze efekty terapii pojawiają się już po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji, a cały proces trwa zazwyczaj 3-6 miesięcy.  W przypadku rozległych uszkodzeń skóry warto kontynuować terapię dłużej.

 

Po około 14. dniach od operacji zaczynamy mobilizację blizny przez masowanie. Celem tej czynności jest zapobieganie sklejania się i przerastania tkanek pod i wokoło blizny oraz lepsze ukrwienie. W tym celu należy aplikować żel BLIZAN cienką warstwą na bliznę i uciskając ją palcem, poruszać na około 1 cm w górę i w dół, wykonując koliste ruchy. W pierwszych dniach masaż może sprawia dyskomfort, gdyż rana jest odrętwiała i lekko bolesna. Z każdym dniem powinno być lepiej.

Zalecamy stosowanie innowacyjnego żelu BLIZAN w wersji ROLL ON, To pierwszy na polskim rynku 100% preparat silikonowy posiadający aplikator do masażu.  Metalowa kulka masująca zapewnia nie tylko masaż, ale także lekkie, przyjemne chłodzenie zmienionego miejsca.  Masaż zwiększa skuteczność terapii, przyspiesza gojenie, poprawia ukrwienie i ułatwia prawidłowe ułożenie włókien kolagenowych.

Podczas cesarskiego cięcia oprócz przecięcia skóry lekarz rozcina także powłoki brzuszne i macicę. Pamiętajmy więc, żeby nie dźwigać niczego ciężkiego przez 3 miesiące (np. starszego rodzeństwa), ani nie obciążać mięśni brzucha. Najlepiej, jeżeli na powrót do aktywności fizycznej zgodę wyrazi lekarz.

Blizan jest preparatem o bardzo korzystnej cenie! Porównaj jego cenę do cen innych 100 % żeli silikonowych w swojej aptece albo w aptekach internetowych.

BLIZAN jest skuteczny:

  • Formuła BLIZANU w 100 % składa się z polisilanów (silikonów). A według badań naukowych 100 % żele silikonowe są najskuteczniejszą nieoperacyjną metodą zapobiegania i terapii blizn.
  • Skuteczny w terapii zarówno starych jak i nowych blizn.
  • Jest skuteczny u dorosłych i dzieci bez względu na wiek.

BLIZAN jest komfortowy:

  • jest przeźroczysty i bezzapachowy,
  • szybko wysycha, po wyschnięciu nie klei się
  • może być aplikowany pod makijaż,
  • aplikacja jest rutynowa: dwa razy dziennie,
  • jest wygodny do aplikacji, nawet w trudno dostępne miejsca.

BLIZAN jest bezpieczny:

  • BLIZAN jest hipoalergiczny.
  • Jak wykazują badania kliniczne preparaty silikonowe są dobrze tolerowane i rzadko powodują działania niepożądane.

[1] Updated Scar Management Practical Guidelines; Non-invasive and invasive measures, Monstrey S, Middelkoop E, Vranckx JJ, Bassetto F, Ziegler UE, Meaume S, Téot L, Journal of Plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery (2014) 67 1017-1025